دفتر مهندسی آلفا اجرا کننده نماهای کرتین وال و کامپوزیت

یکی از مزایای مهم سازه کرتین وال

استفاده همزمان از مقاطع مولیون های کرتین وال جهت ساب فریم پانل کامپوزیت لوور آلومینیومی و نمای سرامیک می باشد. پیش از این نمای شیشه ایی با شبکه بندی آهنی و قاب های آلومینیومی اجرا می شود .از داخل چهره زیبایی نداشته و همچنین به دلیل وجود لاستیک های P.V.C هوابندی و آب بندی مرغوب نداشته و ضعف های فوق توسط سازه کرتین وال – نمای شیشه ایی و لاستیک های EPDM  و مرغوبیت کرتین وال و استفاده از تنوع رنگ مرتفع شده است.

استراکچر آلومینیومی نمای کرتین وال

یا در واقع همان پروفیل های آلومینیومی که شیشه بر روی آنها سوار می شوند ؛ “لامل” نامیده می شوند.در نمای کرتین وال، لامل ها در دو بخش افقی و عمودی ارائه می شوند. لامل های افقی “ترنسم” و لامل های عمودی “مولیون” نام دارند. امکان نصب بازشوهای داخل بازشو و یا دو جهته در انواع نمای شیشه ای ساختمان وجود دارد .

خصوصیات نمای کرتین وال :

 1. سبکی ساختار و کاهش بارمرده ساختمان
 2. افزایش مقدار نور ورودی به ساختمان
 3. کاهش مصرف انرژی
 4. سرعت بالای اجرا
 5. عایق بندی کامل رطوبتیو حرارتی و صوتی
 6. امکان ترکیب آسان با سایر سیستم های پوشش نما
 7. امکان اجرا به صورت پیش ساخته و نیمه پیش ساخته همانند سیستم استیک همانند سیست یونیتایزد
 8. تنوع ویژگی های و آپشن های ظاهری سیستم
 9. زیبایی و بخشیدن جلوه های خاص مدرن در شب و روز
 10. امکان نصب انواع مدل های بازشو بر روی آن
 11. کاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری ساختمان
 12. کیفیت بالای محصولات
 13. حس خوب  ساکنین
 14. رفتار تنشی مناسب در مقابل نیروی زلزله
 15. امکان نورپردازی در شب در بهترین شرایط
 16. تنوع در رنگ پذیری سازه های کرتین وال
 17. امکان استفاده از سیستم های فول ترمال بریک

کرتین وال چیست؟

کرتن وال:دیوار پرده ای(دیوار شیشه ای) (به انگلیسی: curtain wall) سیستم پوشش دهنده بیرونی ساختمان می‌باشد. این نوع دیوار همانند سایر دیوارهای پیرامونی غیر سازه‌ای بوده و وظیفهٔ جدایی بیرون و درون ساختمان از هم را به عهده دارد .

به همین علت از مصالح سبک ساخته می‌شود تا علاوه برکاستن از بار مرده ساختمان هزینه کمتری نیز داشته باشد. در صورت استفاده از شیشه به عنوان مصالح، می‌توان از نور طبیعی در تمام طبقات ساختمان به وفور استفاده کرد.

نمای کرتین وال

به جز وزن خود، هیچ بار مرده ایی از سازه را حمل نمی‌کند. این نوع دیوار، فشارهای افقی باد را به وسیلهٔ اتصالات به دال و تیر و در کل خود به سازه منتقل می‌کند.

دیوار کرتین وال تنها برای مقاومت ساختمان در برابرآب و هوای بیرون، نوسانات ناشی از فشار باد، نیروی زمین لرزه و نیروی حاصل از بار مرده خود دیوار طراحی و محاسبه می‌گردد.

” جهت مشاهده قیمت و هزینه اجرای نمای کرتین وال کلیک کنید “