جهت اجرای لوور نما آلومینیومی با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳ ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱ 

 اجرای لوور نما آلومینیومی

دفتر مهندسی آلفا با سابقه ترین پیمانکار اجرای لوور نما آلومینیومی می باشد. لوورهای نما الومینیومی به صورت مستقیم بر روی نمای ساختمان نصب میشود و به‌ عنوان یک سایبان عمل می‌کنند. انواع لوور نما به شکل قطعات افقی یا عمودی روی بخش‌هایی از نما به‌ کار می‌رود. طراحی و اجرای انواع لوور آلومينيومی به گونه ای است که به هیچ وجه دید داخل به بیرون ساختمان را محدود نمی کند. لوور تنها از برخورد نور مستقیم آفتاب به نما جلوگیری میکند. مزیت دیگر آن هم می توان به اجرای ساده و حساب شده آن اشاره کرد.

انواع لوور نما دوکی آلومینیومی به علت تیغه‌ هایی دوکی شکلی که در آن تعبیه شده  اصطلاحاً لوور دوکی نامیده می‌شود. کاربرد این نوع لوور بسیار بالاست. یکی از مهم‌ تر ین ویژگی‌های آن قابلیت تغییر زاویه تیغه‌های لوور به منظور تنظیم نور عبوری از آن می‌باشد قطر این لوور ها بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی متر می‌باشد. آن‌ها حداکثر تا ۸۰ درصد از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری و عبور هوا را نیز کنترل می‌کنند. قیمت لوورهابی آلومینیوم به عرض، ارتفاع، آکس به آکس فواصل و رنگ لوور بستگی دارد. قیمت این لوورها که به سبک های مدرن طراحی می شود، متاثر از نرخ بازار، متغیر است. هزینه اجرای این سیستم با توجه به نقش آن در جلوگیری از اتلاف انرژی، در ساختمان سازی چندان بالا نیست.همین امر برای خریداران و طرفداران این سیستم، جذابیت زیادی ایجاد کرده است.در ادامه مطلب با انواع لوور آلومینیومی اشنا می شویم.

انواع لوور آلومینیومی :

اجرای لوور نما آلومینیومی از لحاظ ظاهری به سه شکل تقسیم می‌شود:

  • لوور دوکی پنجره.

  • لوور مکعبی پنجره.

  • نمای لوور z شکل پنجره.

۱– اجرای لوور نما دوکی (سایه بان ) :

در این سیستم می توان با استفاده از تیغه هایی با مقاطع دوکی شکل نماهای ظریف و بسیار زیبا به وجود آورد که ما حصل آن علاوه بر زیبایی نما، سایبانهای کاربردی و مفید است.

از جمله لوور های دوکی میتوان به سایزهای ۵ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۵ ، ۱۷ ، ۱۸ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ ، ۴۰ سانتی متری اشاره نمود. لوورهای دوکی شکل آلومینیومی نسل جدیدی از نورگیرها می باشند که بسیار مورد توجه مصرف کنندگان از جمله طراحان پروژه های ساختمانی قرار گرفته اند.

نمای لوور دوکی توسط  منقاری و خورشیدی به شاسی متصل می‌گردد. لوورهای دوکی را می‌توان به رنگ‌های نقره‌ای، طلائی، برنز و مشکی درآورد.

هدف از فرآیند آنادایزینگ ایجاد لایه‌ای از اکسید آلومینیوم جهت تقویت قطعه اصلی آلومینیوم می‌باشد. زمانی که آلومینیوم از مقاومت لازم جهت اجرای عملیات نماسازی برخوردار نباشد عملیات آنادایز روی آن اعمال می‌شود تا مقاومت آن بیشتر شود

دیتیل اجرای لوور نما

۱- پروفیل فلزی یا آلومینیومی جهت اجرای زیر سازی می باشد.

۲- قطعه اتصال به سازه به نام خورشیدی که دارای دندانه ها می باشد.

۳ –منقاری از یک سمت به خورشیدی و از سوی دیگر به قطعه اصلی متصل می شود .

۴ –مقطع دوکی که روی قطعه منقاری قرار گرفته و کلیت نما را می سازد.

۲ – لوور مکعبی :

لوور مکعبی پنجره نیز در ابعاد مختلف موجود بوده و ساختار کلی آن پروفيل آلومينيومی است. لوورهای مکعبی با مقاطع مستطیل شکل و با ابعاد متنوعی طراحی و تولید میشود و معمولا جهت پوشش دهی بخشی از نمای ساختمان و همچنین جهت جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید و زیبا بخشی به قسمت های مختلف نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.  چهارچوب اصلی آن‌ها از آلومینیوم است. برای اتصال این نوع لوور به شاسی اصلی از اتصالات خورشیدی و منقاری استفاده می‌شود.

اجرای لوور کامپوزیت :

 لوور نما کامپوزیت از ورق کامپوزیت به صورت مکعب مربع یا مستطیل ساخته می شوند. لوور ها مستقیما روی زیر سازی آهنی یا آلومینیومی، توسط نبشی فیکس می شوند.

از دیگر موارد می توان به طیف رنگ و طرح گسترده آن اشاره کرد. برای ساخت لوور آلومینیومی با استفاده از ورق کامپوزیت می توان از رنگ های متنوعی استفاده نمود.

انواع لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی متحرک :

این سیستم به صورت کنترل از راه دور یا سوییچی به مشتریان عرضه میشود. لوور متحرک به موتورهای الکتریکی نیاز دارد و هزینه طراحی و اجرای آنان بسیار بیشتر از نوع ثابت است. نوار لوور متحرک به دلیل سبک بودن اغلب از جنس آلومینیوم می‌باشد.

لوور آلومینیومی ثابت:

این سیستم از رایج ترین سیستم های لوور در اشکال مختلف است. به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب مستقیم بر روی سیستم های نمای شیشه و یا ورق کامپوزیت کاربرد متداول تری دارد. اما می توان از متریال های دیگری همچون چوب و آلومینیوم هم برای ساخت آن استفاده نمود.

مزایای اجرای لوور نما :

  1.  زیبایی و شکیل بودن سقف نهایی و ایجاد فضایی مدرن

  2. امکان دسترسی آسان به فضای زیر سقف با توجه به باز و بست آسان پروفیل‌ها

  3. آمکان تولید سایزهای خاص ارتفاعی بر اساس نیاز و سفارش مشتری

  4. ضد حریق بودن سقف نهایی

  5. قابلیت رنگ‌آمیزی به صورت دکورال

  6. ایستایی و استحکام بالای سقف تمام شده

قیمت اجرای لوور نما آلومینیومی :

قیمت اجرای لوور نما به عرض، ارتفاع، آکس به آکس فواصل و رنگ لوور بستگی دارد. قیمت لوور آلومینیومی که به سبک های مدرن طراحی می شود، متاثر از نرخ بازار، متغیر است. هزینه اجرای این سیستم با توجه به نقش آن در جلوگیری از اتلاف انرژی، در ساختمان سازی چندان بالا نیست. همین امر برای خریداران و طرفداران این سیستم، جذابیت زیادی ایجاد کرده است.