جهت اجرای نمای کرتین وال در مشهد با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳  –  ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱

اجرای نمای کرتین وال در مشهد

اجرای نمای کرتین وال در مشهد همان نمای لامل، سیستم پوشش دهنده نمای بیرونی ساختمان می‌باشد. این نوع دیوار همانند سایر دیوار های پیرامون غیر سازه‌ ای بوده و وظیفهٔ جدایی درون و بیرون ساختمان از هم را به عهده دارد و به همین علت از مصالح سبک ساخته می‌شود تا علاوه برکاستن از بار مرده ساختمان هزینه کمتری نیز داشته باشد. ممکن است به نظر برسد بار این نما بیش از دیگر نماها بوده و وزن زیادی را بر روی ساختمان وارد می‌آورد . اما نکته مهم و اصلی در استفاده از این نوع نمای شیشه‌ ای همین است که نمای کرتین وال ساختار خود ایستایی دارد که بر روی دیگر اجزای سازه ساختمان فشاری وارد نمی‌کند درواقع هر نیرویی بر دیوارهای این سازه فرود می‌آید، از طریق خط کف منتقل می‌شود و فشار وارده بر روی شیشه تا اصل ساختمان وجود ندارد.

انواع روش های اجرای نمای کرتین وال در مشهد:

اجرای نمای کرتین وال در مشهد با توجه به نوع سازه و نوع اجرای آن متفاوت است. این نماها می‌توانند در مدل‌های مختلف تولید و نصب شوند که عوامل بسیاری در تعیین مدل نما نقش دارند از جمله مکان و نوع دسترسی به کارگاه پروژه، زمان در نظر گرفته شده برای نصب و اجرای نما، مشخصات سازه‌ای و نوع آن ، هزینه در نظر گرفته شده برای نما و طراحی کلی و معماری سازه. کرتین وال‌ها می‌توانند نمای ظاهری مختلفی داشته باشند. نمایی که خود به چند دسته تقسیم می‌شود و هریک ظاهری متفاوت را برای ساختمان پدید می‌آورند. اجرای نمای کرتین وال در تبریز به چهار دسته تقسیم می‌شوند. که هریک ویژگی‌ها را داشته و از نظر فنی و زیبایی ساختار متفاوتی را پدید می‌آورند.

۱- کرتین وال فیس کپ ( face cap )

2- کرتین وال فریم لس ( frameless )

3- نمای کرتین وال سمی فریم لس

۴- نمای کرتین وال یونیتایز

تفاوت انواع نماهای کرتین وال :

تفاوت مدل‌ها و انواع روش های اجرای نمای کرتین وال در مشهد بیش‌تر در نمای خارجی آن‌هاست و فرق بسیار زیادی در استحکام، طول عمر و عایق‌بندی آن‌ها نیست. تفاوت عمده این مدل‌ها در فضای در نظر گرفته شده بین لامل‌ها و نحوه گذاشتن شیشه‌ها در نما است که باعث تفاوت ظاهری در بخش خارجی نما می‌شود. سازه اصلی نمای کرتین وال نیز در بیشتر پروژه‌ها، آلومینیوم است. این انتخاب به خاطر ویژگی‌ها و خواص منحصر به فرد آلومینیوم است که هم به نسبت وزن کم آن مقاومت بسیار خوبی دارد.

۱ –  نمای کرتین وال فیس کپ یا درپوش دار ( face cap ) :

سیستم کرتین وال فیس کپ به شاخه ای از نمای کرتین وال اطلاق می گردد که در آن مانند دیگر سبک های نمای کرتین وال از پروفیل های آلومینیومی (لامل) عمودی و افقی برای فریم بندی نما استفاده می شود. که  لامل هاي افقي ترنسم و لامل هاي عمودي موليون نام دارند. شيشه ها در اين نما از سمت نماي خارجي روي لامل ها قرار گرفته و توسط پروفيل هاي شيشه خور ثابت مي شوند. درپوش هایی که در نمای کرتین وال فیس کپ مورد استفاده قرار می گیرند دارای اشکال مختلفی ( گرد , دوکی , مستطیل ) و با طول عمق متفاوتی نسبت به یکدیگر قابل اجرا هستند اما عرض این درپوش های از ۵ سانتی متر تجاوز نمی کند. و قابلیت انتخاب رنگ آنها نیز براساس طرح معماری وجود دارد. به طور خلاصه در نمای کرتین وال سیستم فیس کپ المان های به عرض ۵ سانتی متر و عمق دلخواه در اطراف هر مدول نما مشاهده میگردد که زیبایی خاصی به نما می بخشد  در اجراي نماي کرتين وال در تبریز، به طور معمول ترنسم (لامل افقي ) در سايز طولي کوچکتري نسبت به موليون ارائه ميشود.

دلیل وجود اختلاف سايز در لامل های عمودی و افقی:

به اين خاطر بوده که بيشتر بار شيشه بر روي لامل هاي عمودي خواهد بود، اما در افق ديد بعضي از طراحان و آرشيتکت ها و به دليل بالا رفتن سطح زيبايي بصري نما از داخل، اندازه طولي ترنسم و موليون را با يکديگر برابر در نظر نميگيرند که اين بسته به ظرافت در طراحي نما مي باشد.

نحوه و روش اجرای نمای کرتین وال فیس کپ :

۱- نصب کمربند های فلزی

۲- نصب پروفیل های عمودی یا همان مولیون ها می باشد .

۳-  نصب اتصالات جهت اتصال پروفیل های افقی

۴-  نصب پروفیل های افقی

۶- نصب شیشه که مستقیما بر روی استراکچر لامل قرار می گیرد.

۷-  نصب لاستیک های درزبندی برای عایق شدن

۸-  نصب پروفیل های پرسی یا همان شیشه گیر

۹-  نصب کاور نمای کرتین وال که تنوع بسیار بالایی

۲ –  نمای کرتین وال فریم لس ( farmeless ) :

در نمای کرتین وال فریم لس بر خلاف سیستم فیس کپ دیگر از درپوش در سطح خارجی نما خبری نیست . در این سیستم از چسب های مخصوص استراکچرال برای تثبیت شیشه در فضای بین لامل های استفاده می شود . ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندي زير سازي شده سپس شیشه هایی که در کارخانه تولید شده مجددا در کلاف آلومینیومی قرار میگیرند و سپس در فضای بین لامل ها فیکس می شوند. در این روش به دلیل عدم وجود فیس کپ‌ها نمای خارجی به صورت یکنواخت شیشه دیده می‌شود . فضای خالی بین هر مدول از ۲ سانتی متر تجاوز نمی کند در طراحی برخی شرکت امکان تبدیل هر یک از مدول ها به بازشوی مخفی تنها با اضافه کردن یراق آلات لازم امکان پذیر بوده.

.

۳ – نمای کرتین وال سمی فریم لس :

مدل سمی فریم لس که به آن نیمه قاب نیز  گفته می شود . در واقع بسته به طرح معماری در یکی از جهات افقی یا عمودی از درپوش و در جهت دیگر لاستیک یا چسب به منظور تثبیت شیشه استفاده می شود. در واقع این سیستم نمای کرتین وال ترکیبی منحصر به فرد از نمای کرتین وال فریم لس و نمای کرتین وال فیس کپ می باشد که جلوه بسیار متفاوتی به نمای خارجی ساختمان می بخشد.

۴ –  نمای کرتین وال یو چنل u-channel :

سیستم اجرای یونیتایز که مدولار نیز نامیده می شود تقریبا تمامی مراحل ساخت در کارخانه سازنده انجام می گیرد بدین معنی که بر اساس اندازه گیری و طراحی های دقیق انجام شده، نمای ساختمان به قطعات یا پنل های کوچکتری که از نظر وزن و ابعاد قابل جابجایی باشد تقسیم بندی می گردد و کلیه اجزای آن شامل پروفیل ها، گسگت ها، اتصالات و یراق آلات در کارخانه مونتاژ و نهایتا شیشه و سایر مصالح پر کننده در آن نصب و مدول های کامل شده به محل پروژه حمل می گردند. سپس هر یک از مدول ها در محل مشخص خود با روش هنگینگ به اتصالات تعبیه شده بر روی بدنه ساختمان در کنار یکدیگر نصب می گردند.

کرتین وال بر پایه روش ساخت و نصب به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند کرتین وال‌های جداشونده که به صورت مرحله به مرحله نصب می شوند ( نمای کرتین وال استیک )  و کرتین وال‌های واحد که به همراه مدول شیشه و یا سایر متریال های نما به صورت یونیت واحد یکجا نصب می شوند (کرتین وال یونیتایز) کرتین وال‌های جدا شونده به صورت قطعه‌های جداگانه تولید می‌شوند و در محل ساختمان، به یکدیگر متصل می‌شوند و نمای آن را تشکیل می‌دهند. برعکس آن، کرتین وال‌های واحد، به صورت کاملاً سر هم در کارخانه تولید شده و به سر ساختمان آورده و بر روی آن بر پا می‌شود

خصوصیات کرتین وال یونیتایز :

   ۱- دارای بالاترین سرعت نصب

   ۲ – اجرای حداقلی فرآیند آماده سازی در محل پروژه، به دلیل انجام مراحل کامل ساخت در کارخانه

   ۳ – کیفیت بالاتر اجرا و امکان کنترل کیفیت دقیق تر به واسطۀ اجرا و تولید در کارخانه

   ۴ – امکان نصب شیشه و سایر مصالح قابل مصرف بر روی تک تک نماها قبل از اجرای نصب

   ۵ – به حداقل رسیدن تعداد مراحل اجرایی نما

   ۶ – تسهیل نصب در ارتفاعات بالا، بدون نیاز به سازه، داربست و …

تفاوت و شباهت های کرتین وال فریم لس و کرتین وال فیس کپ :

۱- اگر زمان اجرای نما برای شما مهم است باید از نمای فیس کپ استفاده کنید، زیرا سرعت نصب آن توسط نصاب دو برابر کرتین وال فریم لس خواهد بود.

۲- امکان نصب باز شو رو به داخل یا خارج در نمای فیس کپ با استفاده از یراق آن وجود دارد.

۳- در نمای فریم لس و فیس کپ می‌توان تعدادی درپوش دکوراتیو بین شیشه‌ها نصب کرد.

۴- در هر دو مورد امکان ایجاد دید متفاوت در خطوط افقی و عمودی با تغییر رنگ یا نوع درپوش وجود دارد.

۵- هزینه اجرای فیس کپ پایین تر از فریم لس

۶- مهمترین تفاوت سیستم فیس کپ با فریم لس در این است که شیشه‌های کرتین وال فریم لس باید پیش از نصب در کارخانه داخل قاب قرار گیرد

جهت اجرای نمای کرتین وال در مشهد با ما تماس حاصل فرمایید

” هزینه اجرای نمای کرتین وال “