جهت اجرای سرامیک پرسلان نما با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳  –  ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱

نمای سرامیک خشک پرسلانی

اجرای سرامیک پرسلانی نما

 سرامیک پرسلان نما به سرامیک هایی گفته می شود که کاملا شیشه ای است، درصد جذب آب بسیار پایینی دارند و در دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد تولید می شوند. این دسته از سرامیک ها به هیچ عنوان نفوذ پذیر نیستند و طرفداران بسیاری را دارد. در سیستم اجرای سرامیک پرسلان نما برای اتصال المان ها به یکدیگر از ملات استفاده نمی‌شود. برای اتصال از نبشی، پروفیل های فولادی، کلیپس، رانرهای آلومینیوم و استیل با روش های مهندسی شده در کنار یکدیگر استفاده می کنند.

پرکاربرد ترین نوع سرامیک پرسلان نما در اجرای نمای سرامیک خشک، سرامیک پرسلانی می باشد که در ابعاد مختلفی در جهان تولید می شود. معمول ترین ابعاد مورد استفاده سرامیک های نما در ابعاد ۶۰ * ۱۲۰ سانتی متر است. که این ابعاد با ضخامت های ۶ تا ۱۲ میلیمتر در بازار جهانی عرضه می گردد و در کشور ما ایران با توجه به محدودیت های تولید این ضخامت به ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر محدود می گردد. نمای سرامیک خشک پرسلانی به دو صورت سرامیک مجوف (سرامیک سوراخ دار) و سرامیک توپر (سرامیک فول بادی) به فروش می رسد. هرکدام از این دو نوع سرامیک خشک پرسلانی ویژگی های منحصربه فردی دارند و در مواردی بیش از دیگری مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سرامیک پرسلان نما :

سرامیک خشک پرسلانی۱ – سرامیک پرسلان مجوف :

سبک‌ترین نوع سرامیک پرسلانی نما را می توان به نمای سرامیک خشک پرسلانی مجوف اختصاص داد. اگر سرامیک پرسلان نما مجوف را از نزدیک دیده باشید، حتما متوجه وجود سوراخ هایی در لایه میانی آن شده اید. این سوراخ ها سرامیک را به یک عایق حرارتی بی نظیر تبدیل می کنند که از نفوذ هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان جلوگیری می کند. یکی دیگر از ویژگی های سرامیک خشک مجوف این است که وزن آن به طرز قابل توجهی کاهش یافته و بار مرده کمتری را به سازه ساختمان انتقال می‌دهد. دلیل آن هم همان سوراخ هایی است که در بدنه این سرامیک وجود دارد. همین سوراخ ها باعث شده اند تا سرامیک نمای سرامیک خشک پرسلانی مجوف به یکی از مستحکم ترین و مقاوم ترین مصالح ساختمانی در برابر فشار و تنش تبدیل شوند.

۲ . سرامیک پرسلان توپر :

نمای سرامیک خشک پرسلانیبه رغم تمام ویژگی های منحصربه فرد سرامیک پرسلان نما مجوف، از آن جایی که این سرامیک وارداتی است، قیمت تمام شده بالاتری دارد. بنابراین بسیاری از کارشناسان و پیمانکاران ساختمانی پیشنهاد می کنند که در مواقعی که استفاده از سرامیک مجوف چندان ضروری نیست، از نمای سرامیک خشک پرسلانی فول بادی یا نمای سرامیک خشک پرسلانی توپر استفاده کنید. بنابراین اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بدون نگرانی سرامیک خشک فول بادی را جایگزین سرامیک خشک مجوف کنید. در سرامیک های توپر هیچ گونه تخلخلی وجود ندارد زیرا بر اثر گرمای زیاد تمامی منافذ آن بسته شده بنابراین برای نواحی مرطوب مثل شمال ایران هم مناسب هستند.

روش های اجرای سرامیک پرسلان نما :

 ۱ -اجرای سرامیک پرسلانی به روش نمایان ( Visible )   

۲ -اجرای سرامیک پرسلانی غیر نمایان ( Invisible  

سرامیک پرسلان سیستم نمایان ( Visible ) :

 اجرای سرامیک پرسلان نما به روش نمایان همانطور که از نام سیستم مشخص است. برخی از اتصالات و یا کلیپس هایی که در این روش استفاده می‌شوند پس از پایان کار تا حدی قابل مشاهده هستند.

۱سرامیک خشک-سرامیک پرسلان نما سیستم کلیپسی ترک :

پرکاربردترین سیستم اجرای نمای سرامیک پرسلانی نما کلیپسی است. این سیستم توسط شرکت ترکیه ای معرفی شده است که در این سیستم قطعات اتصالی قابل رویت است. برای اجرای این سیستم به دیتیل هایی از قبیل ریل تک، ریل دوبل، براکت، کلیپس، فنر میانی، کلیپس چرخشی و لاستیک ضربه گیر، نیاز است. تایل های نمای سرامیک خشک پرسلانی بوسیله قطعات کلیپس استنلس استیل که دارای لبه‌های نگه دارنده ای است بر روی ریل های آلومینیومی زیرسازی در فواصل مشخص شده متصل می گردند. که باعث می‌شوند سرامیک با استقامت و ایمنی بیشتری بر روی نما قرار بگیرد. رنگ کلیپس ها با رنگ سرامیک انتخاب شده، به وسیله رنگ پلی استر و با روش الکترواستاتیکی یکسان می شود تا مغایرتی وجود نداشته باشد. ویژگی اصلی آن سرعت بالای نصب و سبک تر بودن سازه می باشد. در روش نمای سرامیک خشک پرسلانی از سه نوع کلیپس متفاوت استفاده می شود که جنس همه آن‌ها از استیل است.

 ۲ – اجرای سرامیک پرسلانی سیستم ماسا : 

سرامیک خشک پرسلانیاز دیگر روش های مورد استفاده برای سیستم های نمایان می توان به سیستم اجرای نمای سرامیک خشک پرسلانی ماسا اشاره نمود. سیستم ماسا توسط شرکت اسپانیایی معرفی شده است. سیستم ماسا برای اجرای نمای سرامیک خشک پرسلانی به گونه‌ای است که بدنه آن کاملا در پشت پنل قرار می‌گیرد، اما لبه نگهدارنده سرامیک روی پنل نمایان است به همین دلیل این روش در گروه سیستم‌های نمایان قرار دارد. برای اجرای این سیستم نیاز به کلمپ های مخصوصی دارد تا به صورت کشویی درون ریل های آلومینیومی مخصوص این سیستم قرار گرفته و سرامیک بر روی این کلمپ ها قرار گیرد. به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از لرزش تایل های سرامیکی در شرایط مختلف بر روی این سیستم ها لرزه گیر یا فنری فلزی قرار گرفته که سرامیک ها رو به سمت جلو می راند.  در این سیستم ۶ نوع کلیپس یا کلمپ مختلف وجود دارد که بعضی از آنها هم زمان کنج ۴ سرامیک را می گیرد.

۳نمای سرامیک خشک پرسلانی– اجرای سرامیک پرسلانی سیستم کلیپس چهار طرفه :

اجرای سرامیک پرسلانی نما کلیپس چهار طرفه از جمله روش های نمایان می باشد. که برای انواع سنگ و سرامیک کاربرد داشته و مورد استفاده قرار میگیرد. در این سیستم کلیپس‌ها یا کلمپ‌های مخصوصی طراحی شده‌اند که می توانند هم زمان چهار گوشه از ۴ سرامیک را مهار کنند. برای اجرای این سیستم به دیتیل هایی از قبیل کلیپس تک میانی، کلیپس دو طرفه، ریل کلیپس چهار طرفه، کلیپس تک ابتدایی و کلیپس دوبل ابتدایی نیاز می باشد. جهت کاهش هزینه امکان پیچ کردن این کلیپس ها مستقیما بر روی زیرسازی فولادی وجود دارد.

اجرای سرامیک پرسلانی سیستم غیر نمایان ( Invisible ) :

در اجرای سرامیک پرسلان سیستم غیر نمایان از انکر و براکت های مخصوصی استفاده می گردد که هیچ کدام از قطعات اتصال قابل رویت نیستند. این روش در دو نوع مختلف اجرا می گردد.

۱نمای سرامیک خشک پرسلانی – اجرای سرامیک پرسلان نما سیستم کیل ( KEIL ) :

در اجرای سرامیک پرسلان سیستم شیاری ابتدا قوطی‌های افقی و در ادامه قوطی‌های عمودی متصل می‌شوند و بعد از آن نوبت به نصب رانرهای آلومینیومی مخصوص سیستم کیل می شود. رانرهای آلومینیومی به صورت افقی بر روی قوطی‌های عمودی توسط براکت و نبشی متصل می‌شوند . سرامیک خشک توسط دریل آندرکات سوراخ و انگر کیل درون آن قرار می گیرد سپس از طریق اتصالات آلومینیومی مخصوصی به نام کلمپ (Clamp) بر روی ریل های آلومینیومی افقی مخصوص این سیستم متصل می شوند. در نهایت جهت به دست آمدن درز افقی مناسب، سرامیک ها به وسیله پیچ تنظیمی که بر روی کلمپ قرار گرفته در محل مناسب خود قرار داده می شوند. به علت زیبایی، یکپارچه بودن نما و عدم رویت اتصالات مناسب ترین سیستم جهت استفاده در مورد ساختمان هایی می باشد که نمای نزدیک دارند.

۲نمای سرامیک خشک پرسلانی – اجرای سرامیک پرسلان نما سیستم شیاری :

اجرای سرامیک پرسلان نما سیستم شیاری نیز مانند روش کیل از جمله روش غیر نمایان در نمای سرامیک خشک به شمار می‌آیند. در این روش ابتدا پشت سرامیک ها، توسط دستگاه اتوماتیک شیارزن شیارهای ویژه ای با زاویه ۴۵ درجه در دو جهت معکوس ایجاد می شود. کلمپ ها به وسیله برجستگی هایی که دارند توسط چسب مخصوص داخل این شیارها کاملا محکم می شوند، سپس سرامیک ها از طریق کلمپ بر روی ریل مستقر شده و به وسیله پیچی که بر روی کلمپ تعبیه شده است در محل خود رگلاژ می شوند. اما سرامیک به علت شیاری که خورده، ضعیف می شود و نسبت به سیستم کلیپسی از ایمنی کمتری برخوردار است.

جهت اجرای سرامیک پرسلان نما با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳  –  ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱