جهت مشاوره و بازدید از پروژه توسط مهندسین آلفا با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳  –  ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱

 

فعالیت های دفتر مهندسی آلفا اجرای در زمینه اجرای نماهای چوب و فروش چوب های ترموود

 

ارائه گارانتی برای چوب های ترموود و خدمات رایگان بازسازی نما

 

عرضه چوب ترمووود اصل از فنلاند و سوئد به همراه گواهی های کیفی از موسسات معتبر اروپاپی

 
 
 

بکارگیری از دانش مهندسی در کلیه مراحل اجرای ترمووود

 

اجرای نماهای ترمووود با استفاده از کلیپس

 
 

استفاده از رنگ های محافظ مخصوص چوب ترموود

چوب ترمووود

چوب نمای ترمووود در ایران تولید نمی‌شود و اکثراً از کشورهای خارجی از جمله فنلاند، آلمان ، سوئد و روسیه وارد ایران می‌شود
چوب ترمووود چیست؟
چوب نمای ترمو یا ترمووود یک چوب صد در صد طبیعی است که عمدتاً از تنه درختان نوردیک در شمال اروپا یا درختان پهن‌برگ در آمریکای شمالی تهیه می‌شود. چوب ترمو در کوره و با استفاده از بخار آب، در دمای بین ۱۸۵ تا ۲۱۵ درجه سانتی‌گراد فرآوری می‌شود. عملیات حرارتی موجب تغییرات ساختاری بنیادین در چوب می‌گردد که آن را در مقابل اشعه UV، رطوبت، سرما، گرما و حشرات موذی مقاوم می‌سازد.
از زمان‌های دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم‌سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیط‌های بیرونی افزایش چشمگیر می‌دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشورهای مختلف در این زمینه آغاز شد.کشور فنلاند پس از سال‌ها تحقیقات و آزمایش در زمینه تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت.

انواع چوب ترمووود
چوب‌های ترمو با ۱۶۸ گونه ، برای فضاهایی که در شرایط جوی مانند سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت و حشرات و اشعه UV آفتاب قرار دارند، قابل‌استفاده می‌باشند که از آن جمله می‌توان نمای بیرونی ساختمان ،کف محوطه‌های باز(دکینگ)، پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچیق، پرگولا، سونا، کلبه و ویلای چوبی و… را نام برد.
چوب درخت کاج که جزو نرم چوب‌ها می‌باشد یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در نمای ساختمان و همچنین محوطه‌های باز پس از انجام عملیات ترمووود می‌باشد. همچنین چوب زبان گنجشک یا Ash ازجمله سخت چوب‌هاست که پس از انجام عملیات ترمووود بسیار مقاوم شده و برای استفاده در تمام محیط‌های بیرونی مناسب می‌باشد. این‌گونه چوب پس از روغن‌کاری روی آن بسیار زیبا و دلربا می باشد و می‌توان این زیبایی را منحصربه‌فرد نامید.
چوب معمولی دارای ۲۵ درصد رطوبت است ولی این محصول ۴ تا ۶ در صد رطوبت دارد.

مزایای ترمووود
این نوع چوب وزن کمی دارد و تمایل به جذب رطوبت در آن صفر است و به دلیل اینکه صمغی در آن وجود ندارد حشرات هم تمایل به لارو گذاری در آن ندارند.ضمن اینکه آوندهای آن بسته می‌شود و در برابر تمام شرایط جوی مقاوم است. این محصول همچنین ۱۰ سال بیمه کیفیت و ۳۵ سال بیمه شرکت را دارد.
تنها نکته منفی که در باره این محصول وجود دارد،این است که ممکن است اشعه uv آفتاب رنگ آن را به خاکستری مبدل کند.برای اینکه این مشکل پیش نیاید از رنگ‌های مخصوص ترمو وود استفاده می‌کنیم و شرکت پارند رستارنمایندگی teknos فنلاند را دارد که رنگ‌های مخصوص و مورد تأیید انجمن بین‌المللی ترمووود را وارد می‌کند.
چوب ترمووود برای نمای ساختمان و فضای آلاچیق کاربرد دارد و مزایای این محصول این است که سبک است و زیبایی طبیعی چوب را دارد.
در چوب درخت کاج هر چه تعداد گره بر روی الوار کمتر باشد نشان می‌دهد که چوب از مرکز درخت بریده‌شده و کیفیت بهتری دارند و چوب‌های محکم تری هستند.

معیار انتخاب محصول مناسب
آنچه بسیار اهمیت دارد این است که چوب‌ها حتماً تولید کشور فنلاند یا کشور عضو انجمن بین‌المللی ترمووود بوده و دارای بیمه و گارانتی باشد. همچنین از رنگ‌های مورد تأیید انجمن استفاده شود چون بهترین چوب هم اگر رنگ مناسبی در آن به کار نرفته باشد، رنگ‌پریدگی و پوسیدگی پیداکرده و نما را زشت می‌نماید.
حتماً باید از محصولات مرغوب استفاده کرد.در بازار خیلی‌ها ادعا می‌کنند که چوب‌های فنلاندی دارند. کسی که می‌خواهد در متراژ بالا خرید کند باید از شرکت فنلاندی استعلام بگیرد و ایمیلی به شرکت بزند که این فرد نماینده شرکت فنلاندی هست یا نه؟ آنها هم جواب می‌دهند.برخی ادعا می‌کنند که از فنلاند وارد می‌کنند در صورتی که اینگونه نیست.روسیه و چین و استونی نیز ادعا دارند که ترمووود خوبی دارند، درحالی‌که دارای بیمه‌نامه وگارانتی نیستند.