جهت مشاوره و بازدید از پروژه توسط مهندسین آلفا با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳ ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱

دفتر مهندسی آلفا اجرای نمای کرتین وال در تهران و سراسر ایران

مراحل نصب اجرای نمای کرتین وال

۱- در ابتدا کمربند های فلزی در محل پوتر ( ساختمان های دارای اسکلت بتنی) ، یا تیر ( ساختمان های دارای اسکلت فلزی) ایجاد می گردد. سپس از براکت های آهنی و آلومینیومی جهت نصب لامل های عمودی استفاده می گردد

۲- نصب پروفیل های عمودی یا همان مولیون ها می باشد . که توسط پیچ و مهره های طولی و ترمز های براکت جهت جلوگیری از لیز خوردن انجام میگردد .

۳- نصب اتصالات جهت اتصال پروفیل های افقی یا همان Transom ها به پروفیل های عمودی mullion نمای کرتین وال می باشد .

۴- نصب پروفیل های افقی Transom اگر به صورت کشویی باشد ، نیاز به برش هایی در دو کله آن است که بتواند به صورت کشویی نصب گردد .

۵- نصب پروفیل های عایق که انتقال حرارتی بسیار کمتری نسبت آلومینیوم دارد.

۶- نصب شیشه که مستقیما بر روی استراکچر لامل قرار می گیرد.

۷- نصب لاستیک های درزبندی برای عایق شدن در برابر عبور هوا و گردغبار و همچنین آبندی نما

۸- نصب پروفیل های پرسی که به آنها Pressure Plate گفته میشود.جهت فشردن شیشه ها به لاستیک های درزبندی و همچنین نگهدارنده شیشه های نمای کریتن وال می باشد . بر روی این پروفیل ها خود در دو طرف آن لاستیک های آبندی قرار داده شده است .

۹- نصب کاور نمای کرتین وال که میتواند تنوع بسیار بالایی از پروفیل های کاور نمای کرتین وال باشد.حتی می توان از لوور های آلومینیومی نما نیز استفاده گردد که نمای بسیار متفاوت و شکیلی را به ساختمان میدهد .

اجرای نمای کرتین وال،نمای کرتین وال

سیستم نمای کرتین وال یو چنل u-channel :

این سیستم عموما به عنوان یکی از سیستم های سبک و مقرون به صرف شناخته شده.به لحاظ فنی ، اجرای آن در ساختمان های با ارتفاع بالا توصیه نمی شود و با توجه به نوع اتصال شیشه و میزان تحمل بار در این سیتم ابعاد مدول ها می بایست به صورت محدود و حدالامکان با ارتفاع کم در نظر گرفته می شود.در اين روش اسپيسر هاي شيشه اي به شکل u در امده تا مانند پازل روي وادارهاي آلومينيومي که روي لامل قرار دارند توسط لقمه هاي مخصوص فلزي glass holder فيکس شوند ، همچنين فواصل خالي بين شيشه ها توسط چسب هاي مخصوص سيليکوني پوشانده خواهد شد .

سیستم نمای کرتین وال فریم لس :

این سیستم در نماهای فریم لس زيبايي، آب بندي مناسب، نصب ساده و بار گذاري مناسب را به صورت يکجا ارائه مي دهد .ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندي کامل زير سازي شده سپس شیشه هایی که در کارخانه تولید شیشه آماده شده به صورت پنل های آماده در محل پروژه بر روی مدول های تشکیل شده توسط لامل های افقی و عمودی نصب می شود .به لحاظ تسریع در اجرای نمای کرتین وال نیز نقش بسزایی دارد.

شایان ذکر است :

در طراحی برخی شرکت های تولید کننده پروفیل های آلومینیومی امکان تبدیل هر یک از مدول ها به بازشوی مخفی تنها با اضافه کردن یراق آلات لازم امکان پذیر بوده .نیازی به تولید مجدد این بازشو ها نیست.وجود لاستيکهاي هوا بندي و آب بندي در اطراف فريم و شيشه باعث گرديده سطح نما کاملا ايزوله(آب بندي و هوا بندي) گردد .

از نکات بسيار مهم اين سيستم آن است که در سطح نما بيشتر شيشه ديده شده و آلومينيوم با ظرافت خاصي در کنار شيشه قرار مي گيرد .

ساختار سیستم نمای مدل فریم لس

سیستم نمای کرتین وال درپوش دار یا فیس کپ :

استراکچر آلومينيومي نماي کرتين وال ، يا در واقع همان پروفيل هاي آلومينيومي که شيشه بر روي آنها سوار ميشوند لامل ناميده ميشوند . در نماي کرتين وال ،لامل ها در دو بخش افقي و عمودي ارائه ميشوند . لامل هاي افقي ترنسم و لامل هاي عمودي موليون نام دارند . لازم به ذکر است که در اجراي سيستم هاي نماي کرتين وال ، به طور معمول ترنسم (لامل افقي ) در سايز طولي کوچکتري نسبت به موليون (لامل عمودي ) ارائه ميشود اما مي بايستي که عرض لامل ها با يکديگر برابر باشند .

وجود اختلاف سايز در طول لامل ها

به اين خاطر بوده که بيشتر بار شيشه بر روي لامل هاي عمودي خواهد بود ، اما در افق ديد بعضي از طراحان و آرشيتکت ها و به دليل بالا رفتن سطح زيبايي بصري نما از داخل ، اندازه طولي ترنسم و موليون را با يکديگر برابر در نظر ميگيرند که اين بسته به ظرافت در طراحي نما مي باشد. شيشه ها در اين نما از سمت نماي خارجي روي شبکه ي ساخته شده از پروفيل هاي لامل قرار گرفته و توسط پروفيل هاي شيشه خور ثابت مي شوند.

نمای لامل

در انتها به جهت زیبایی کار Face Cap های متنوعی با عرض ۵ سانتی متر و با طول و فرم های متنوع بر روی دماغه های لامل قرار میگیرد. . نماي لامل با وجود پيشرفت نما ، هنوز هم در کشورهاي اروپايي و آمريکايي استفاده مي شوددر این روش زیر سازی توسط پروفیل های عمودی و افقی موسوم به “Transoms و “Mullions” که با یکدیگر یک شبکه را تشکیل می دهند انجام می شود.

ساختار نمای لامل آلومینیومی مدل در پوش دار

بستن منو