جهت مشاوره و بازدید از پروژه توسط مهندسین آلفا با ما تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۲۲۶۸۲۹۳۳ ۰۲۱۸۸۵۵۲۰۵۱

پنجره upvc (یو پی وی سی) چیست؟

پنجره های UPVC از ماده سخت و محکم UPVC ساخته شده است. شکل چند محفظه ایی آن باعث می شود در مقابل هدر رفتن گرما و سرما و تعریق مقاوم باشد. UPVC زمانیکه در برابر گرما و سرمای خیلی زیاد قرار می گیرد تغییر شکل نمی دهد. هسته فلزی آن تضمین می کند که UPVC فرم و پایداری خود را حفظ می کند. گوشه های دربها و پنجره هایUPVC به صورت مکانیکی بهم متصل نمی شوند بلکه به یکدیگر جوش داده می شوند که باعث می گردد درب یا پنجره به صورت یک قالب بهم پیوسته و یک تکه باشد.

ویژگی های upvc ( یو پی وی سی )

۱-زیبائی:

درب و پنجره های ساخته شده از پروفیلهای با upvc ( یو پی وی سی )وجود طرحها و رنگهای بسیار تمام انتظارات شما را ازنظر زیبائی برآورده می نماید. نگ ثابت و ماندگار،بدون تغییر فیزیکی ، بدون پوسیدگی و خوردگی(بدون نیاز به رنگ آمیزی) تنوع در لولا و بازشوندگی مختلف برای پنجره ها

۲-عایق صوتی:

با توجه به اینکه صداهای بالا ۵۰ دسی بل برای شنوایی انسان زیانبار است. لذا یکی از مشکلات ] زندگی در جوامع شهری آلودگی صوتی می باشد.طراحی محفظه های پروفیلها و وجود کانالهای خالی متعدد در داخل پروفیلهای upvc باعث ایجاد عایق صوتی قدرتمندی شده است.همچنین با استفاده از شیشه های ۲ یا ۳ جداره این مقدارآلودگی صوتی را بین ۳۰ تا ۴۰ دسی بل می توان کاهش داد.

۱۰۰% عایق رطوبت و گرد و غبارعدم لرزش و انتقال صدا در شرایط وزش باد

۳-وجود تیتان در پنجره upvc

تیتان (دی اکسید تیتانیوم) از اهمیت ویژه ای در صنعت درب و پنجره upvc ( یو پی وی سی ) برخوردار است.تیتان مورد استفاده صنعت درب و پنجره upvc ( یو پی وی سی ) بایستی مشخصات ویژه ای داشته باشد.تنها نوع مطلوب این محصول برای این صنعت , نوع روتایل ان است.

۴-عایق حرارتی و برودتی:

به دلیل وجود کانالهای خالی در طراحی و ساخت پروفیلهای upvc ( یو پی وی سی ) وعدم هادی بودن۷۵% صرفه جویی در میزان مصرف انرژی و کاهش هزینه ها(درز بندی کامل) عایق در برابر انتقال گرما و سرما تا ۸۵ درجه سانتی گراد غیر قابل اشتعال

۵- عدم تغییر حالت :

درب و پنجره ها بدلیل وجود پروفیلهای گالوانیزه با ضخامت ۵/۱ میلیمتر در داخلپروفیلهای غیرقابل تغییر از نظر حالت می باشد upvc

۶- سایر ویژگی ها :

عمر مفید و ۵ سال ضمانت با دوام و سازگار با هر نوع شرایط جوی استفاده از پیشرفته ترین قفل و یراق آلات(با قابلیت نصب قفل ضدسرقت) عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید قابلیت تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب نظافت آسان قابلیت نصب شیشه های تک جداره،دوجداره و سه جداره در انواع رنگ ها و ضخامت ها سازگار با محیط زیست و قابل باز یافت بهره گیری ازسیستمهای دوجداره وسه جداره باحداکثرفضای ۱۶میلیمتر بین شیشه های مسطح عمل ایزولاسیون رابه بالاترین میزان بهره وری می رساند.عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید مقاوم در برابرخوردگی و پوسیدگی کاهش سرمایه گزاری جهت تاسیسات

روش های نگهداری از پنجره دوجدراه upvc ( یو پی وی سی )

طراحی, تولید و نصب پنجره دوجداره upvc ( یو پی وی سی ) با نهایت دقت و ظرافت انجام می گیرد. تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد. اما رعایت برخی از نکات موجب می شود کارایی و عمر این پنجره ها در حد بیشینهه خود باقی بماند.

این نکات به قرار زیر است:

قطعات مکانیکی پنجره ها نیازمند روغن کاری در بازه های زمانی بلند مدت هستند تا نهایت در راحتی خود باقی بمانند. روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود مثل روغن چرخ خیاطی انجام شود. از نزدیک کردن شعله مستقیم آتش, مثلا آتش جوشکاری و … به پنجره بپرهیزید.

به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره ها, چند ماه یکبار آنها را با پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید.

این عمل نرمی و انعطاف و تمیزی لاستیک ها از جای اصلی خود خارج نشده باشند. تغییرات آب و هوایی در طی فصول و تغییرات ابعادی مصالح ساختمانی بر اثر انبساط و انقباض ممکن است موجب شود که ابزار و یراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شود که با تنظیم مجدد به حالت اولیه باز خواهد گشت. برای تمیز کردن پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید که باعث می شود پنجره ها به خود گرد و غبار نگیرند. اگر پس از نصب پنجره ها, هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است, باید لیبل روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به پنجره ها محافظت کند. در صورتی که هنگام کندن آنها, لیبل ها به پنجره چسبیده بودند, می توان به سادگی از یک سشوار برای دمیدن به پنجره ها استفاده کرد و سپس لیبل ها را به راحتی جدا نمود. در صورتی که پیچ های دستگیره به مرور زمان کمی شل شد, می توان با جابجا نمودن دستگیره, پیچ مربوطه را یافت و آن را محکم کرد. در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و … لازم است تا روی پنجره ها را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به پنجره ها نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا به دقت پنجره را تمیز کرد تا وجود این مواد موجب کدر شدن سطح پنجره نشود.

بستن منو